آدرس آزمایشگاه :

دستگاه وایداس چیست؟

portfolio image

دستگاه وایداس کشور فرانسه یکی از بهترین دستگاههای ایمونوآنالایزر موجود در دنیا است. سرعت بالا و دقت بسیار خوب این دستگاه مورد توجه بسیاری از متخصصین آزمایشگاهی است. آزمایشگاه نیکنام جهت افزایش سطح کیفی و سرعت انجام آزمایشات، این دستگاه را خریداری و نصب کرده است.

 

 

وایداس چیست؟

 


 

What is Vidas?

 

 

لغت VIDAS مخفف Vitek Immuno Diagnostic System است که به معنی سیستم جامع در تشخیص انواع تست­ها در ایمو نولوژی می­باشد. سیستم فوق که در نوع خود بی نظیر است توسط کمپانی معتبر بیومریو فرانسه طراحی و ساخته شده است که از سال 1992 تا کنون حدود 30000 سیستم در دنیا نصب و راه­اندازی گردیده است. این سیستم دارای تاٴئیدیه­های معتبر آمریکا و اروپا می­باشد.

 

 

 

طراحی منحصر بفرد صفحه LCD

 

 

طراحی صفحه LCD طوری است که بسیار شفاف است و از تمام زوایا دیده می­شود.

 

 

 

مجهز به Theramal Printer

 

 

و قابلیت اتصال به External Printer

 

 

 

بخش­های مختلف انجام تست

 

 

دستگاه مینی وایداس دارای 2Section و دستگاه PC Vidas دارای5 Section است که هر بخش شامل 6 جایگاه ویژه Strip می­باشد.

 

 

هر بخش می­تواند بصورت مجزا از بخش­های دیگر عمل نماید و این طراحی کمک زیادی به انجام تست­های اورژانسی می­نماید.

 

 


 

 

SPR(Solid Phase Receptabale)

 

 

قطعه­ای به شکل نوک سمپلر می­باشد و به عنوان فاز جامد که محل انجام واکنش است عمل می­کند و جنس آن از پلی استالیرن و یا پلی پروپیلین می­باشد. SPR با آنتی­ژن یا آنتی بادی بسته به نوع تست در زمان تولید پوشیده شده است. این نقطه با اتصال به ذرات مختلف قادر به برداشتن واکنشگر از جمله پروتئین­های محلول، ویروس­ها، باکتری­ها و محلول­ها از نمونه مورد آزمایش است.

 

 

 

Strip

 

 

شامل 10 خانه که بنا به نوع آزمایش از محلول­های مختلف مانند Conjugate ، Dilution، Prewash پر گردیده است که خانه آخر دارای Substrate حاوی ماده فلورسنت می­باشد.

 

 

 

 

 

مزایای سیستم وایداس:

Vidas Advantages

 

  • حداقل نیاز به سرویس ­پذیری
  •  

 

 

MTBF(Mean Time Between Failure) زمانی است که بر طبق اسناد بیومریو دستگاههای وایداس و مینی­وایداس بصورت میانگین تا 700 روز احتیاج به تنظیم پیدا نمی­کنند.

 


  • عدم نیاز به تکرار دوباره تست

 

نکته قابل توجه این است که به دلیل دقت و صحت بالای سیستم ، نیاز به تکرار آزمایشات نمی­باشد. در نتیجه تعداد تست انجام شده مطابق با تعداد Strip هر کیت می­باشد. در صورتی که در سیستم­های مشابه این امر صادق  نمی­باشد.